2% Z DANÍ

Dobrí priatelia si pomáhajú. Preto sme sa dohodli na partnerstve s Občianskym združením Detská chirurgia Slovenska. Vaše 2% z daní pre Detskú chirurgiu Slovenska pomôžu aj nášmu SLNIEČKU NA CESTE. A všetci spolu zasa pomôžeme tomu, aby naše najdrahšie slniečka boli zdravé a žiarili šťastím. Lebo vieme, že viac hláv znamená nielen viac rozumu a dobrých nápadov, ale aj viac šikovných rúk. A spolu určite dokážeme získať aj viac finančných prostriedkov, vďaka ktorým budeme môcť zrealizovať všetky naše naplánované spoločné projekty.

Údaje potrebné na poukázanie 2%:

Obchodné meno (Názov): Detská chirurgia Slovenska
Právna forma: Občianske združenie
IČO/SID: 42126665
Sídlo: 83340 Bratislava, Limbová 1

Všetky informácie o tom, ako poukázať 2% (FO) resp. 1% (PO) z Vašich daní nájdete prehľadne spracované TU.

Ak ste v roku 2017 pôsobili ako dobrovoľníci, môžete poukázať až 3% z Vašich daní. Ako na to? Všetko sa dozviete TU.

Bez ohľadu na to, do ktorej kategórie patríte, všetky potrebné (editovateľné) tlačivá nájdete TU.

A ešte niekoľko dôležitých termínov, na ktoré by ste nemali zabudnúť smiley

15.2.2018 - posledný termín pre zamestnancov, aby požiadali zamestnávateľov o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb

31.03.2018 - posledný termín na podanie daňového priznania pre fyzické osoby, ktoré si podávajú daňové priznanie – v rámci DP sa poukazujú aj 2% z dane (3% v prípade dobrovoľníkov).
Ak fyzická osoba oznámi daňovému úradu predĺženie termínu na podanie daňového priznania, tak 2% poukazuje v tomto predĺženom termíne.

31.03.2018 - posledný termín na podanie daňového priznania pre právnické osoby – v rámci DP sa poukazujú aj 2% z dane – POZOR! ak chce právnická osoba poukázať 2% z dane, termín na podanie daňového priznania je zároveň aj posledným termínom na darovanie financií vo výške 0,5%Ak právnická osoba nedaruje 0,5%, tak v roku 2018 môže poukázať iba 1,0% z dane.
Ak právnická osoba oznámi daňovému úradu predĺženie termínu na podanie daňového priznania, tak “2%” poukazuje v tomto predĺženom termíne.
Pokiaľ má právnická osoba hospodársky rok odlišný od kalendárneho roka, podáva daňové priznanie a poukazuje 2% v termíne na podanie daňového priznania.

01.05.2018 - posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane)

Všetky tieto dôležité a užitočné informácie nájdete pekne pokope aj na www.rozhodni.sk