Keď hokej nie je iba o góloch

Privítali sme u nás na Klinike vzácnu návštevu. Toto sú naozajstní Páni hokejisti, ĎAKUJEME heart

Hráči HC SLOVAN Bratislava Michal Sersen, Milan Kytnár, Samuel Takáč, Tomáš Matoušek a Tomáš Zigo spolu s maskotom Harvy dnes odovzdali symbolický šek na 19 500 eur prednostovi Kliniky detskej chirurgie Národného ústavu detských chorôb na Kramároch MUDr. Jozefovi Babalovi a predsedníčke občianskeho združenia Detská chirurgia - OZ SLNIEčKO NA CESTE Lenke Taškovej-Valicovej.

Deťom, ktoré sa na tomto špecializovanom pracovisku s celoslovenskou pôsobnosťou zotavujú po operáciách ťažkých úrazov, často spôsobených vážnými dopravnými nehodami, zároveň priniesli klubové suveníry.

Sezóna nedopadla pre Slovan podľa predstáv a očakávaní fanúšikov, vianočné tmavomodro-zlaté dresy však boli hneď dvakrát úspešné: najprv v nich Slovanisti odohrali okolo Vianoc dva víťazné zápasy (Nitra 7:3, Dukla Trenčín 6:0), potom vďaka štedrým dražiteľom a zberateľom priniesli čistý výťažok takmer 20 tisíc eur, druhý najvyšší v histórii klubových aukcií dresov.

Občianske združenie Slniečko na ceste a Klinika detskej chirurgie ich použijú na ďalšie zlepšenie podmienok, prostredia a rehabilitácie detí po ťažkých úrazoch.

Všetkým dražiteľom ešte raz za malých pacientov z celého Slovenska úprimne ďakujeme.